Skorzystaj z usług Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim!

W naszych Punktach Informacyjnych:

 • ustalimy, czy Twój pomysł ma szanse na wsparcie z Funduszy Europejskich,
 • krok po kroku przedstawimy proces ubiegania się o dofinansowanie,
 • udzielimy Ci wsparcia na etapie przygotowania wniosku i realizacji projektu,
 • odpowiemy na pytania dotyczące Programów finansowanych z EFS, EFRR i FS,
 • poinformujemy o Partnerstwie Publiczno Prywatnym.

 

Od stycznia 2022 r. konsultanci Głównego Punktu Informacyjnego w ramach nowej usługi udzielają zainteresowanym podmiotom wsparcia w zakresie Partnerstwa Publiczno Prywatnego (PPP):

 • wyjaśnią czym jest PPP;
 • przedstawią jakie korzyści daje PPP;
 • przeanalizują wstępnie możliwości realizacji projektu w formule PPP;
 • wskażą programy operacyjne, które pozwolą włączyć do projektu finansowanie z Funduszami Europejskimi.

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość konsultacji indywidualnej u klienta. W celu ustalenia możliwości skorzystania z usługi prosimy o kontakt telefoniczny z wybranym punktem.

Punkty nie świadczą usług polegających na wypełnianiu dokumentacji na rzecz klienta.

Informacje przekazywane przez specjalistów ds. FE opierają się na ich wiedzy i dostępnych dokumentach programowych.

Wszystkie usługi świadczone przez Punkty Informacyjne są bezpłatne!

Zanim skorzystasz z usług Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zobacz, czy podobne pytanie już się nie pojawiło w często zadawanych pytaniach.

Aby znaleźć Punkt Informacyjny wybierz właściwe dla siebie miasto – zgodnie z tą mapką.

W przypadku zapytań dotyczących możliwości uzyskania wsparcia prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z GPI w Opolu lub LPI w Nysie.

Serdecznie zachęcamy do podzielenia się Państwa opinią o konsultacji w PIFE. Zajmie to tylko 5 minut, a nam pomoże dostosować usługi do Państwa oczekiwań: wypełnij ankietę

Kontakt do Koordynatora Sieci PIFE w województwie opolskim:
Dominika Rzadkowska,
e-mail: d.rzadkowska@opolskie.pl
tel.: 77 54 93 504, 785 320 533

Uwaga!

Informacje udzielone przez pracowników Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich nie stanowią oficjalnego stanowiska Instytucji Zarządzających, Pośredniczących i Wdrażających poszczególne Programy Operacyjne i nie mogą stanowić podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń, a także nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego. Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich ani jego pracownicy nie odpowiadają za błędną interpretację udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.

DANE OSOBOWE

Administratorem danych osobowych jest Marszałek Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole. Kontakt do Inspektora Ochrony Danych (IOD): iod@opolskie.pl. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu wymiany informacji oraz obsługi korespondencji i nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a osobie, która wyraża zgodę na ich przetwarzanie przysługuje prawo do sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu  oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie przez złożenie pisemnego wniosku, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Dane osobowe będą przetwarzane do momentu odwołania zgody.

Informujemy również, że w związku z realizacją umowy nr DKP/BDG-II/PTFE/20/23 z dnia 16 czerwca 2023 r. w sprawie prowadzenia przez Województwo Opolskie Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, Państwa dane osobowe będą także przetwarzane przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w celu kontroli, badań jakości obsługi, pomiaru wskaźników projektu oraz certyfikacji Punktów Informacyjnych. Dokładne informacje można znaleźć tutaj

 

 

 

 

 

 

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

 • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu
 • Opole, ul. Leona Powolnego 8
 • Godziny pracy
  poniedziałek: 7:00 - 17:00, wtorek - piątek: 7:00 - 15:00
 • Telefony do konsultantów
  77 44 04 720, 77 44 04 721, 77 44 04 722 (w przypadku pytań dotyczących PPP prosimy o kontakt na numer 77 44 04 720). UWAGA! 22 lipca (poniedziałek) punkt czynny do 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nysie
 • Nysa, ul. Słowiańska 19, III piętro – istnieje możliwość udzielenia konsultacji na parterze budynku. W razie takiej potrzeby prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami punktu w celu ustalenia szczegółów wizyty. UWAGA! 22 lipca (poniedziałek) punkt czynny do 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Godziny pracy
  poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
 • Telefony do konsultantów
  77 448 99 63, 77 448 25 86

Za koordynacje Sieci Punktów Informacyjnych odpowiada Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Realizacja Zadania finansowana jest w formie dotacji celowej ze środków budżetu Państwa, w tym w 20,29% ze środków krajowych i w 79,71% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z PT FE

Usługi są świadczone przez Punkty Informacyjne w oparciu o Standardy Działania Punktów Informacyjnych, opracowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.