Instytucja Zarządzająca/Wspólny Sekretariat programu, zachęca do korzystania z platformy dla kojarzenia partnerów, jako szybkiego i skutecznego rozwiązania do zbudowania partnerstwa.

Z uwagi na termin złożenia Project Idea Form (PIF), który upływa 14 lutego 2023 r., zachęca się chętnych do udziału w programie, którzy dopiero dowiedzieli się o naborze, aby poszukali zaproponowanego do realizacji projektu na platformie i dołączyli do niego.

Platforma jest też miejscem dla organizacji, które mają pomysł, ale nie mogą znaleźć partnerów. Należy wtedy opublikować pomysł na projekt na platformie i napisać jakich partnerów się poszukuje. Na platformie obecnie znajduje się ok. 1200 osób reprezentujących różne organizacje.

Link do platformy:
https://matchmaking.interreg-baltic.eu/landingpage/

Partnerstwo projektowe może być modyfikowane po złożeniu PIF do czasu złożenia wniosku (14 marca 2023 r.).

Informacje o platformie i jej najważniejszych funkcjach znajdują się w filmie instruktażowym dostępnym pod linkiem (film zawiera polskie napisy):
https://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/programy-interreg-2021-2027/aktualnosci/jeden-krok-do-innowacyjnego-i-ekologicznego-regionu/