PIKNIK Z FUNDUSZAMI EUROPEJSKIMI  już w niedzielę 12 maja 2019 r.
STARTUJEMY: godz. 12.00 – 16.00
BEZPŁATNY WSTĘP I ATRAKCJE

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu na Piknik z Funduszami Europejskimi, w czasie którego zapewniamy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą występy artystyczne, degustacje produktów regionalnych, warsztaty i animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz w strefach rozrywki – dmuchańce. Będzie również możliwość założenia Karty Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

W programie między innymi:

WIELKA PATELNIA MATEUSZA GESSLERA
Mateusz Gessler kucharz, restaurator i juror programu telewizyjnego TVN MasterChef Junior będzie przyrządzał dla uczestników Pikniku smakołyki na tzw. wielkiej patelni. Początek gotowania: godz.12.00. Degustacja, później – po godz. 15.00.

MIASTECZKA EUROPEJSKIE
To miejsca, w których poznacie beneficjentów funduszy europejskich. Zobaczycie jak można wykorzystywać środki unijne. Nie zabraknie atrakcji w postaci wozu transmisyjnego Radia Opole, wozów opolskich strażaków, symulatora wypadków WORD. W każdym z Miasteczek czekają na dzieci i dorosłych atrakcje kulinarne, edukacyjne, m.in.: warsztaty i pokaz robotów, strzelanie z łuku, pokaz z degustacją kuchni moblinej, tworzenie breloczków ze sznurka, warsztaty origami, carving – wycinanie w owocach, robienie domków dla czarownic i malowanie na drewnie, warsztaty tworzenia świec itp.
Mamy też coś z dziedziny zdrowia np. badanie postawy ciała u dzieci, ocena sprawności fizycznej osób starszych. Informacje i porady nt. ciąży i opieki nad dzieckiem, badania dla kobiet w ciąży, fantomy do przymiarki – każdy będzie mógł sprawdzić, jak to jest, kiedy ma się 5, 10, 15 kg więcej?

KINO FUNDUSZY EUROPEJSKICH
Stowarzyszenie Opolskie Lamy i Kino Meduza zaprezentują w budynku głównym Muzeum bajkę dla dzieci pt. „Niedoparki”. Start: godz.12.30.

WIDOWISKO DLA DZIECI
O godz. 14:00 rozpocznie się widowisko dla dzieci pt. “Drużyna Zet” przygotowane przez Teatr Eko Studio.

POKAZY DRWALI
W godz. od 14:00 zaczniemy głośne rzeźbienie w drewnie – będzie pokaz mistrzowskich umiejętności pilarzy.

EKOLOGICZNA GRA TERENOWA Z NAGRODAMI
Zabawa dla dzieci, która obejmuje cały teren pikniku, dzięki czemu będzie można zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami które przygotowaliśmy.

STREFA EDUKACJI PRZY SCENIE GŁÓWNEJ (m.in.):
elektryczny labirynt, tama wodna, rower elektrownia, wielka gra zręcznościowa, stanowisko animacji: malowanie twarzy, balonowe zwierzaki, bańki mydlane, zabawa piaskiem kinetycznym, dmuchańce, trampolina, tor przeszkód

FINAŁ PIKNIKU Z FUNDUSZAMI EUROPEJSKIMI Z OKAZJI 15-LECIA POLSKI W UE ODBĘDZIE SIĘ NA SCENIE GŁÓWNEJ O GODZ. 15.00

Plakat Piknik z funduszami Europejskimi