Zakończony data zakończenia naboru wniosków 2016-09-12

Zarząd Województwa Opolskiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 9.3 Wsparcie kształcenia ustawicznego, Osi IX Wysoka jakość edukacji w ramach RPO WO 2014-2020.

Informacje o naborze

Termin rozstrzygnięcia konkursu

luty 2017

Miejsce składania wniosków

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Departament Koordynacji Programów Operacyjnych
Punkt Przyjmowania Wniosków (parter, pokój nr 2)
ul. Ostrówek 5-7
45-082 Opole

Sposób składania wniosków o dofinansowanie

Wypełniony w Panelu Wnioskodawcy SYZYF RPO WO 2014-2020, tj. generatorze wniosków formularz wniosku o dofinansowanie projektu, należy wysłać on-line (taką funkcjonalność zapewnia generator wniosków dostępny na stronie internetowej www.pw.opolskie.pl) w wyżej określonym terminie.

Natomiast wersję papierową wniosku (w dwóch egzemplarzach tj. w dwóch oryginałach – zalecane lub oryginale i kopii) wraz z wymaganą dokumentacją, należy składać w ww. terminie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy IOK tj. od 7:30 do 15:30 w:

Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego
Departamencie Koordynacji Programów Operacyjnych
Punkcie Przyjmowania Wniosków (parter, pokój nr 2
)
Ul. Ostrówek 5-7, 45-082 Opole

Forma:

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć w formie:

- elektronicznej;
- papierowej

UWAGA! Wykonany przez Wnioskodawcę w Panelu Wnioskodawcy SYZYF RPO WO 2014-2020, tj. generatorze wniosków wniosek o dofinansowanie projektu musi zostać wysłany on-line (generator wniosków posiada taką funkcjonalność) do IOK. Ponadto wnioskodawca jest zobowiązany do dostarczenia dwóch papierowych wersji wysłanego uprzednio on-line wniosku o dofinansowanie projektu do IOK. Zgodność sumy kontrolnej wersji papierowej wniosku z wersją elektroniczną wniosku, zostanie zweryfikowana podczas składania wniosku o dofinansowanie projektu na etapie sprawdzania wymogów formalnych rejestracyjnych.

Instrukcja przygotowania wersji elektronicznej i papierowej wniosku
o dofinansowanie projektu znajduje się w załączniku nr 2 do Regulaminu.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się:

- Podmioty działające w obszarze kształcenia i szkolenia1.

Działalność w obszarze kształcenia i szkolenia musi być prowadzona przez Wnioskodawcę- oraz w przypadku projektu partnerskiego również przez partnerów projektów- przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.

W przypadku przedsiębiorstw - wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego2.

Forma prawna beneficjenta zgodnie z klasyfikacją form prawnych podmiotów gospodarki narodowej określonych w § 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada  2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń (Dz. U. z 2015, poz. 2009).

Za beneficjenta należy uważać nie tylko Wnioskodawcę (Lidera projektu) lecz również każdego z Partnerów projektu co oznacza, że każdy Partner projektu podobnie jak Wnioskodawca musi być podmiotem uprawnionym do otrzymania wsparcia w ramach Działania 9.3 Wsparcie kształcenia ustawicznego w ramach RPO WO 2014-2020 zgodnie z wyżej wymienionymi warunkami.

[1]Poprzez podmioty działające w obszarze kształcenia i szkolenia rozumie się podmioty realizujące kształcenie ustawiczne w szkolnych i pozaszkolnych formach kształcenia:

- działające na podstawie obowiązujących regulacji prawnych w ww. zakresie i/lub

- prowadzące działalność gospodarczą, której przeważający numer PKD odpowiada przedmiotowemu obszarowi i/lub

- podmioty posiadające w statucie lub w innym dokumencie (np. w umowie spółki) stanowiącym podstawę jego funkcjonowania zapisy o prowadzeniu działalności w ww. obszarze i/lub

- podmioty, które w sprawozdaniu finansowym, sporządzonym na koniec roku  obrachunkowego poprzedzającego rok złożenia wniosku o dofinansowanie, wykazują, iż przeważający przychód uzyskały z prowadzenia działalności w ww. obszarze.

[2]Oznacza to, że na terenie województwa opolskiego Wnioskodawca posiada główną siedzibę lub oddział lub miejsce prowadzenia działalności. Weryfikacja nastąpi na podstawie przedstawionego przez Wnioskodawcę odpisu ze stosownego rejestru (ewidencji) – z zastrzeżeniem, że przedmiotowy wpis do rejestru (ewidencji) został dokonany najpóźniej na dzień podpisania umowy o dofinansowanie.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Przedmiotem konkursu są typy projektów określone dla Działania 9.3 Wsparcie kształcenia ustawicznego  w ramach Osi priorytetowej IX Wysoka jakość edukacji RPO WO 2014-2020 w zakresie poprawy kompetencji i uzyskania kwalifikacji przez osoby dorosłe znajdujące się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, tj.:

1. Kształcenie i szkolenie osób dorosłych w ramach systemu kształcenia formalnego lub poza formalnego, w tym z uwzględnieniem elastycznych rozwiązań (np. kształcenie na odległość) w zakresie kompetencji kluczowych:

a)TIK,
b)języków obcych.

2. Usługi doradcze, mentoring dla osób dorosłych w zakresie diagnozy potrzeb oraz wyboru kierunku i rodzaju edukacji ustawicznej w kontekście potrzeb regionalnego lub lokalnego rynku pracy[1].

[1] Typ projektu nie może być realizowany samodzielnie

Finanse

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu wynosi:

- 90 %

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

Wartość dofinansowania w ramach  RPO WO 2014-2020 dla Działania 9.3 Wsparcie kształcenia ustawicznego w ramach RPO WO 2014-2020 wynosi łącznie 14 758 587,52 PLN, w tym:

- 13 938 666,00 PLN pochodzące z EFS,

- 819 921,52 PLN pochodzące z Budżetu Państwa.

Niezbędne dokumenty

Inne ważne informacje

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek

W przypadku negatywnej oceny projektu, o której mowa w art. 53 ust. 2 ustawy wdrożeniowej, wnioskodawca ma prawo w terminie 14 dni od dnia doręczenia informacji, o której mowa w art. 46 ust. 3 ww. ustawy, złożyć pisemny protest do IOK, zgodnie z pouczeniem o którym mowa w art. 46 ust. 5 ustawy wdrożeniowej.

Informacja na temat procedury odwoławczej obowiązującej dla konkursu została szczegółowo opisana w ustawie wdrożeniowej (Rozdział 15) zamieszczonej na stronie internetowej www.rpo.opolskie.pl w zakładce: Zapoznaj się z prawem i dokumentami.

Pytania i odpowiedzi

W przypadku konieczności udzielenia wnioskodawcy wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu oraz pomocy w interpretacji postanowień niniejszego Regulaminu konkursu,  IOK udziela indywidualnie odpowiedzi na pytania wnioskodawcy. Zapytania do IOK można składać za pomocą:

Zakładki często zadawane pytania na stronie:

- https://rpo.opolskie.pl/?page_id=274

- E – maila: info@opolskie.pl

- Faksu: 77 44 04 721

- Telefonu: 77 44 04 720-722

- Bezpośrednio w siedzibie IOK:

Główny Punkt Informacyjny
Funduszy Europejskich w Opolu
Barlickiego 17, 45-083 Opole

Linki

Panel Wnioskodawcy

Portal Funduszy Europejskich

Zamieszczono w dniu: 2016-08-05