Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zaprasza beneficjentów z województwa opolskiego do udziału w IV edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbędzie się w terminie: 18-21 maja 2017 r.

dofe

Jest to akcja skupiająca przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów funduszy europejskich, którzy raz w roku udostępniają społeczeństwu efekty swoich przedsięwzięć.

Dni Otwarte to akcja popularna i o dużym zasięgu. III edycja skupiła prawie 1000 wydarzeń w całej Polsce, które łącznie odwiedziło około 220 tysięcy uczestników. Przedsięwzięcie zostało docenione na arenie międzynarodowej, zwyciężając w prestiżowym konkursie European Public Communication Award 2016 na najlepszą kampanię publiczną, za swoją skalę, efekty i szeroki zasięg medialny. Beneficjenci zgłaszający swoje projekty cenią akcję przede wszystkim za możliwość wypromowania usług i produktów powstałych w ramach unijnych projektów.

Zachęcamy do udostępnienia Państwa projektów dla odwiedzających, otwarcia miejsc na co dzień niedostępnych, organizację specjalnych wydarzeń w ramach dofinansowanych projektów czy przygotowanie dodatkowych atrakcji. Nie muszą to być spektakularne imprezy. Można zaproponować ze zniżką lub za darmo codzienną ofertę. Możliwość zobaczenia zaplecza inwestycji, do których na co dzień nie ma można wejść (np. teatr, dworzec, czy zakład produkcyjny) również przyciąga wielu uczestników.

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach Dni Otwartych, zostaną przedstawione na stronie internetowej: www.dniotwarte.eu. Do udziału w Państwa wydarzeniach zachęcać będzie kampania promocyjna w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Ponadto będzie konkurs dla wszystkich beneficjentów uczestniczących w akcji, a organizatorzy najatrakcyjniejszych wydarzeń będą zaprezentowani w telewizji w ramach dedykowanych audycji.

Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielenia szablony materiałów promocyjnych, dostępne na stronie www.dniotwarte.eu.

Koordynatorem Dni Otwartych jest Ministerstwo Rozwoju przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się funduszami europejskimi w Polsce.

 

Zachęcamy do dołączenia do Dni Otwartych. Aby zgłosić udział w akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcji: www.dniotwarte.eu.

W przypadku pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt z Anną Możdżeń, tel. 77 54 16 811, mail: a.mozdzen@opolskie.pl